Iljazi: Tre pikët mbesin në Çair

Të gjitha ndeshjet e javës së 31-të në Ligën e Parë të vendit tonë do të luhen nesër. Ekipi ynë këtë të shtunë në stadiumin e Çairit, duke nisur nga ora 17:00, do të ketë përballë ekipin e Shkëndijës,

Mundemi në Gostivar, me gol të anuluar për barazim

Java e 30-të e kampionatit tonë është mbyllur me disfatë të ekipit tonë nga Gostivari, ku në një lojë të dominuar nga skuadra jonë me shumë raste për të shënuar, në fund rezultati ishte 2-0. Ndeshja filloi me iniciativë

Avornyo: Ndaj Gostivarit japim maksimumin

Të mërkurën luhet java e 30-t e kampionatit, duke mos lënë shumë hapësirë për për pushim për futbollistët tanë, të cilët të dielën luajtën një ndeshje mjaft dramatike dhe morën tre pikë me shumë me vlerë, duke mundur Tikveshin

Gjoka: Po vazhduam kështu s’na ndalën dot askush

Në ndeshjen e javës së 29-të, debutim në pankinën e skuadrës tonë kishte trajneri Ernest Gjoka, i cili kishte një javë kohë për të punuar me futbollistët. Në një ndeshje shumë dramatike dhe me fitore në minutat e fundit,